Kto jsme?

Jsme parta. To vypovídá o mnohém a vlastně by to mohlo i stačit. Ale vás asi zajímá, co jsme zač.

Takže - jsme parta, která provozuje něco, co možná ani nejde provozovat. A to “něco” je etické podnikání. Založili jsme firmu, jejímž cílem je útočit na skutečné problémy, přinášet poctivá řešení a z toho plynoucí radost. A abychom se tomu mohli opravdu věnovat, chceme za to dostávat přiměřeně zaplaceno.


Kto Cirkus C tvoří?

Vilém Řiháček

CEO

Kdosi se mě kdysi zeptal: “Co je to, co tě na práci vzrušuje?” Tenkrát jsem mu na to nedokázal odpovědět a teď už vím proč. Protože tenkrát jsem nedělal biouhel v Cirkusu C.

Jsem profesí projektant a svobodný inženýr s autorizací pro vodní stavby a krajinné inženýrství, ale taky skaut, neherec v divadelním spolku Verdis, příležitostný tulák a pouliční houslista, táta tří dětí, kutil a amatérský fotograf.

Tomáš Blaha

Výkonný ředitel

Spolu s dobrovolníky vracíme život zašlým zákoutím kláštera Porta coeli a především jeho starým sadům. V sadech se ze mě také stal biouhlíř. Kromě biouhlu a pestrosti starých odrůd ovoce mě fascinuje schopnost odhodlaných skupin lidí měnit svět. 

Já jsem odhodlaný měnit jej k lepšímu a chci začít tam, kde jsem doma - na Tišnovsku.

 
Karolína Poláčková

Foto & video, PR, správa webů a sítí

Integer ac vehicula eros, sed dictum sapien. Donec dignissim porttitor ante, sit amet placerat dui. Donec mollis vel arcu et efficitur.

Stážista Adam

Dříč celým coulem

Integer ac vehicula eros, sed dictum sapien. Donec dignissim porttitor ante, sit amet placerat dui. Donec mollis vel arcu et efficitur.

Proč Cirkus C?

Cirkus znamená kruh nebo koloběh. Naším cílem je vrátit do rovnováhy koloběh života v půdě, vody v krajině a také narušený koloběh uhlíku. Život na Zemi by asi neskončil, ani kdybychom spálili všechny lesy, ropu, plyn a uhlí na planetě. Problém je, že by se nám tu žilo špatně, pokud bychom to vůbec přežili. Máme rádi svět kolem nás, proto děláme to, co děláme.

Vytváříme cirkus - pevný kruh, společenství, komunitu. Komunitu výrobců biouhle a jeho uživatelů - zemědělců, zahrádkářů, stavitelů, kutilů, lesních hospodářů, vědců… A je to trochu cirkus - jízda na splašeném koni nadšení a dobré vůle, balancování na tenkém laně účetních závěrek a daňových předpisů, žonglování s míčky příspěvků na konferencích nebo sociálních sítích a tahání stále nových a nových vědeckých poznatků z kouzelného klobouku nekonečné lidské zvídavosti.


"Biouhel bereme vážně, ze sebe si děláme legraci."

Vilém Řiháček