Kdo jsme?

Jsme parta. To vypovídá o mnohém a vlastně by to mohlo i stačit. Ale vás asi zajímá, co jsme zač.

Takže - jsme parta, která provozuje něco, co možná ani nejde provozovat. A to “něco” je etické podnikání. Založili jsme firmu, jejímž cílem je útočit na skutečné problémy, přinášet poctivá řešení a z toho plynoucí radost. A abychom se tomu mohli opravdu věnovat, chceme za to dostávat přiměřeně zaplaceno.


Kdo Cirkus C tvoří?

Vilém Řiháček

CEO

Kdosi se mě kdysi zeptal: “Co je to, co tě na práci vzrušuje?” Tenkrát jsem mu na to nedokázal odpovědět a teď už vím proč. Protože tenkrát jsem nedělal biouhel v Cirkusu C.

Jsem profesí projektant a svobodný inženýr s autorizací pro vodní stavby a krajinné inženýrství, ale taky skaut, neherec v divadelním spolku Verdis, příležitostný tulák a pouliční houslista, táta tří dětí, kutil a amatérský fotograf.

Tomáš Blaha

Výkonný ředitel

Spolu s dobrovolníky vracíme život zašlým zákoutím kláštera Porta coeli a především jeho starým sadům. V sadech se ze mě také stal biouhlíř. Kromě biouhlu a pestrosti starých odrůd ovoce mě fascinuje schopnost odhodlaných skupin lidí měnit svět. 

Já jsem odhodlaný měnit jej k lepšímu a chci začít tam, kde jsem doma - na Tišnovsku.

 
Karolína Poláčková

Foto & video, PR, správa webů a sítí

Stážista Adam

Dříč každým coulem

Proč Cirkus C?

Cirkus znamená kruh nebo koloběh. Naším cílem je vrátit do rovnováhy koloběh života v půdě, vody v krajině a také narušený koloběh uhlíku. Život na Zemi by asi neskončil, ani kdybychom spálili všechny lesy, ropu, plyn a uhlí na planetě. Problém je, že by se nám tu žilo špatně, pokud bychom to vůbec přežili. Máme rádi svět kolem nás, proto děláme to, co děláme.

Vytváříme cirkus - pevný kruh, společenství, komunitu. Komunitu výrobců biouhle a jeho uživatelů - zemědělců, zahrádkářů, stavitelů, kutilů, lesních hospodářů, vědců… A je to trochu cirkus - jízda na splašeném koni nadšení a dobré vůle, balancování na tenkém laně účetních závěrek a daňových předpisů, žonglování s míčky příspěvků na konferencích nebo sociálních sítích a tahání stále nových a nových vědeckých poznatků z kouzelného klobouku nekonečné lidské zvídavosti.


"Biouhel bereme vážně, ze sebe si děláme legraci."

Vilém Řiháček